6 października, 2021

Koszulki dla wierzących

By mailbymail
Koszulki dla wierzących

W dzisiejszych czasach ubiór stał się swego rodzaju sztandarem wyznawanych wartości. Rzecz jasna zawsze była pewna zależność między modą, a ideami. Niemniej XXI wiek to tygiel światopoglądów oraz duża rewia mody „zaangażowanej”. Nie inaczej stało się w przypadku religii. Na zachodzie narodziła się idea koszulki dla wierzących. Czy w Polsce ma to szansę się zakorzenić?
Odzież chrześcijańska sklep oblegająca
Różnorodne jest podejście do wiary chrześcijańskiej pośród wiernych. Wielu hołduje tradycyjnej, czasami dosyć wyniosłej ikonografii. Istnieją także style dosyć spontaniczne, nierzadko związane z młodzieżą. Sama koncepcja koszulki dla wierzących wpisuje się właściwie w ten drugi kierunek, pochodzi przecież z zachodu. Przedstawianie swojej przynależności religijnej przez noszenie ubrania jest dalsze niż nadruki cyfrowe, mimo to styl ten jest stosunkowo młody. Jednym spośród jego przypadków może być amerykańska akcja „I’m second”, promująca Boga na pierwszym miejscu w ludzkim życiu. Jak widać, wiele spośród tychże rodzajów odzieży chrześcijańskiej miało raczej luźny, mało klasyczny styl. Niemniej odnajdą się także ubrania z cytatami, replikami obrazów oraz odpowiednimi sentencjami. Koszulki dla wierzących występują już w różnych formach, wystarczy poszukać.
Czy trend ten przyjmie się w Polsce? Cóż, to dobre pytanie. Prawdopodobnie zostanie pochłonięty poprzez rodzimą kulturę oraz zmieniony w coś bardziej swojskiego, co miało już miejsce niedawnymi czasy. Pozostaje tylko śledzić dalszy postęp trendu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 31.01.2022 14:04:43)

Podlinkuj wpis: